Tüm dünyada her geçen gün birçok kişi tarafından tercih edilen estetik diş hekimliği sayesinde dişlerdeki sorunlar çok daha profesyonel bir şekilde çözülüyor. Oldukça etkili tedavi yöntemlerine sahip olan bu alanda uzman hekimlerimizle birlikte AEG Dental Clinic olarak yola devam etmekteyiz. Faaliyet göstermeye başladığımız günden bu yana oldukça profesyonel, deneyimli ve alanında uzman kadromuzla yola hız kesmeden ve ara vermeden devam ediyoruz.

Dilediğiniz her an her yerden erişim sağlayabileceğiniz bir klinik olarak kalitemizden ödün vermeden çalışma sergiliyoruz. 7 gün 24 saat boyunca erişim sağlayabilir ve diş sorunlarınıza artık veda edebilirsiniz. Estetik diş hekimliği her geçen gün gelişen, yenilenen ve pek çok kişiye hayatını yeniden kazandıran bir alandır. Bu saha giderek gelişmekte ve teknolojiyi de içerisine katarak oldukça deneyimli işler ortaya çıkarmaktadır. Bu alan içerisinde ağız ve diş tedavilerine dair onlarca yöntem mevcuttur.

Yıllardır kullanılan pek çok yöntem de çok daha modern ve kullanışlı hale getirilmektedir. Böylece her yaş grubuna da daha etkili bir biçimde uygulanır. Diş ve ağız bakımı oldukça önemli bir eylemdir. Küçük yaşlardan itibaren diş fırçalama alışkanlığı mutlaka kazanılması gereken alışkanlıkların başında gelir. Düzenli olarak ağız ve diş bakımı yapılmadığı sürece ne yazık ki dişlerde sararmalar, lekeler, tartar, diş taşı, çürüme, diş diziliminde bozulma, diş kayıpları, iltihap ve ağız kokusu gibi çeşitli sorunlar meydana gelir. Ağzı ve diş hastalıkları hem kişinin kendisini rahatsız eden hem de toplumsal bir sorun olarak görülen bir durumdur.

Rahatça gülmek ve konuşmak için elbette temiz, sağlıklı, beyaz görünen ve ağız kokusu yapmayan dişlere sahip olmak oldukça önemlidir. Tüm ağız ve diş bakımına düzenli olarak devam etmenize rağmen, diş kontrollerinizi düzenli olarak yaptırmanıza rağmen de bazı diş problemleri meydana gelebilir. Burada ise devreye estetik tedaviler girerek sizleri diş ve ağız sorunlarından kurtarır.

Estetik Diş Tedavi Yöntemleri

Estetik diş hekimliği alanında kullanılan birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Bu tedavi yöntemleri kalıcı olarak sorunları tedavi etmeye yönelik yapılır. AEG Dental Clinic olarak tüm tedavi yöntemlerimizde uzman hekimlerimizle çalışma sergiliyoruz. Böylece 7’den 70’e tüm yaş gruplarında meydana gelen diş, diş eti ve ağız sorunlarını başarıyla ortadan kaldırıyoruz. Sararan dişlere yönelik tedavi, lekelenen ve diş taşı oluşan dişlere yönelik tedavi, dişlerde meydana gelen kırık ve çatlakları estetik olarak doldurma tedavileri, diş etlerinde meydana gelen çekilmeleri düzelten tedavi yöntemleri ve daha pek çok uygulamaya yer veriyoruz.

Oldukça geniş içeriğe sahip olan estetik diş hekimliği, temel olarak dişlerin daha beyaz daha sağlıklı ve güzel gülüşlerle kendini göstermesini hedefler. Uyguladığımız tüm tedavi yöntemlerindeki temel amaç estetik açıdan dişleri güzelleştirmektir. Ağız kokusu ve iltihap sorununu ortadan kaldırmaktır. Çürüyen dişleri bir an önce çekmek ve yerine doğal diş gibi dişler yapmaktır.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Dişlerde kayıp meydana gelmemesi ve köklerin korunması için zirkonyum diş kaplama en çok uyguladığımız estetik diş hekimliği uygulamaları arasında yer alır. Tıpkı doğal dişler gibi görünen bir uygulamadır. Bütün diş kayıplarında ise tam seramik kaplamalar yaparak dişlerin yeniden güzel görünmesine olanak sunuyoruz. Kökü sağlam olan ancak yüzeysel çürüme olan dişlerde ise temizleme işleminden sonra dolguya yer veriyoruz. Ön dişlerde çok boşluk olan ve mesafeleri kötü görünen dişlere ise estetik dolgu ile güzellik ve doğallık katıyoruz.

Kanal tedavisi gerektiren dişlerde ağrı yaşanmaması adına ilaçlı kanal tedavisi uyguluyoruz. Yaprak ya da lamina olarak adlandırılan diş porselenleri ise en çok tercih edilen diğer uygulamalarımızdan birisidir. Dişlerin bembeyaz bir doğallığa kavuşmasına ve mesafelerin kapanmasına olanak sağlar. Gülüş tasarımı ile dijital ortamda tedavi öncesi ve sonrasını hastalarımıza üç boyutlu şekilde sunarız. Böylece işlemden önce, sonrasını görebilme imkânları doğar. Tamamen doğal tasarımlar sayesinde başarılı sonuçlar elde ederiz. Adını sık sık duyuran bir diğer estetik diş hekimliği uygulamamız ise implant diş tedavisidir. Kayıp dişlerin yerine vidalı şekilde uyguladığımız bu yöntem en pahalı ve en kalıcı diş tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.

Bozuk, çarpık ve diziliminde sorun olan dişler için de her yaş grubuna uygun ortodonti tedavilerimiz mevcuttur. Sabit aygıtlar kullanarak ya da tel kullanmadan uyguladığımız ortodonti tedavileri sonucunda dişlerde güzel bir değişim meydana gelir. Bunun yanı sıra çene cerrahisi bölümümüzle de tüm çene sorunlarını ortadan kaldırıyoruz. Çocuklara özel diş problemleri için uzman pedodonti bölümümüz de daima aktiftir. İlaçlı ya da ilaçsız şekilde yaptığımız dolgular sayesinde de dişleri tamamen kurtarmış oluyoruz. Lokal anestezi altında çalıştığımız için hiçbir işlem esnasında ağrı ve acı hissedilmez ve hastalarımız oldukça konforlu şekilde tedavi edilir. Köprüler, kronlar ve bonding uygulamalarımız da revaçtadır. Aynı zamanda en çok tercih edilen uygulamalarımızdan biri de bleaching olarak adlandırılan diş beyazlatma işlemimizdir.

Estetik Diş Hekimliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Elbette herkesin en istediği ve hayal ettiği durumlardan biri de güzel bir gülüşe sahip olmaktır. Güzel bir şekilde gülebilmek ve konuşabilmek için elbette güzel dizilmiş ve beyaz dişlere sahip olmak gerekir. Hem güzel görünen hem doğal görünen hem de temiz ve beyaz dişlere sahip olmak için elbette erken yaşlardan itibaren diş bakımını alışkanlık haline getirmek gerekiyor. Ancak bu alışkanlığa sahip olmayanlar diş sorunlarını çok erken yaşlardan itibaren yaşamaya başlarlar. Dişlerde sararma, lekeler, ağız kokusu, diş çürükleri, diş ağrıları ve diş kayıpları meydana gelmeye başlar. Bu tür sorunlar yaşamaya başladığınız takdirde derhal profesyonel bir şekilde hizmet almanız ve düzenli olarak kontrole gitmeniz gerekir.

Bu alanda en iyi kliniklerden biri olarak AEG Dental Clinic olarak sizlerle olmaya devam ediyoruz. Estetik manada birçok yöntem ve tedavi sunan diş hekimliği hakkında bilinmesi gerekenler mevcuttur. Bu alanda kullanılan malzemeler tamamen kişiye özeldir. En uygun tedavi yöntemi seçilerek işlem aşamalarına geçiş yapılır. Yapılan tüm işlemlerin amacı daha sağlıklı, güçlü ve beyaz dişler elde etmektir. Uzun yıllar boyunca diş çürüklerinin, diş taşı ve benzeri sorunların önüne geçmektir. Uygulanan tüm tedavi yöntemleri gerçekçi diş görünümleri elde etmek amacıyla uygulanır. Dişler daha parlak ve daha sağlıklı görünmeye başlar.

Diş beyazlatmadan gülüş tasarımına, lamine kaplamadan zirkonyum kaplamaya varana kadar tüm tedavi yöntemlerinde kullanılan malzemeler kalitesi en yüksek olan malzemelerdir. Bu nedenle de fiyatlarında da elbette önemli rakamlar görülebilir. Hastalarımızın istek ve ihtiyaçlarına yönelik en uygun tedavi yöntemlerini tercih etmekteyiz. İşlemlerin öncesinde de sonrasında da nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair detaylı bilgilendirme yapıyoruz.

Estetik Diş Fiyatları

2021 yılında tüm diş tedavi yöntemlerinin fiyatları değişiklik gösteriyor. Uygulanacak olan tedavi yöntemine göre, kişinin ağız ve dişlerinde bulunan sorunun çözümüne göre, kullanılacak olan malzeme ve maddelerin fiyatlarına göre elbette tüm sürecin fiyatlarında da estetik diş hekimliği açısından artış ya da azalma görülebilir.