Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen İmplant diş tedavisi en çok kullanılan tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Hem kalitesinden taviz verilmeyen hem de son derece profesyonel bir şekilde uygulanan bu yöntem sayesinde dişler uzun yıllar boyunca kullanılmaya devam ediyor. Diş bakımı ömür boyu aksatmadan devam edilmesi gereken bir eylemdir.

Edilmediği takdirde ve ağız bakımına gereken özen gösterilmediği takdirde ne yazık ki dişlerde kayıplar meydana gelir ve İmplant diş tedavisi yapılır. Erken yaşlardan itibaren dişler günde en az iki kez fırçalanmalıdır. Ağız bakım suyu kullanılmalı, diş ipi kullanılmalı ve özellikle de kaliteli ürünlerin kullanımına yer verilmelidir. Ancak diş bakımı düzenli olarak yapılmadığında, dişler günde en az iki kez fırçalanmadığında zamanla dişlerde aşınma, çürüme ve kayıp meydana gelmeye başlar.

Kayıp dişlerin yerine yenisini eklemek için uyguladığımız yöntem ise implant diş tedavisi yöntemidir. Eksilen dişlerin boşlukları estetik açıdan oldukça olumsuz görüntülere neden olur. Dişlerin eksiksiz olması, doğal gözükmesi, güzel gülüşlere olanak sağlaması ve elbette diş diziliminde simetri elde edilmesi için implant uygulamasına eksiksiz bir şekilde devam ediyoruz. Bu yöntem tüm yaş grupları için uygun bir tedavi yöntemidir.

İmplant Diş Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

AEG Dental Clinic tarafından uyguladığımız implant diş tedavisi 18 yaşını dolduran tüm bireyler için uygun bir yöntemdir. Bunun en temel sebebi ise 18 yaşından küçük bireylerin henüz çene ve yüz gelişimini tam anlamıyla tamamlamamış olmasıdır. 18 yaşını dolduran herkes içinse bu işlem oldukça uygun bir işlemdir. Ancak yine de herhangi bir sorun olmaması adına ve işlemin uygun olup olmadığını ölçmek adına mutlaka muayenelerimizi ve analizlerimizi en detaylı şekilde yapıyoruz. Özellikle kronik hastalıkları olan hastalarımız için mutlaka daha da detaylı işlemler ve analizler yapıyoruz.

Öncelikle muayenelerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra kan sulandırıcı ilaç kullanıp kullanmayan hastalarımızın durumlarını inceliyoruz. Röntgen çekimleri yapıyor ve ağız yapısını en detaylı şekilde ele alıyoruz. Ağız yapısının ve özellikle de kemik yapısının implant uygulaması için uygun olup olmadığını kontrol ediyoruz.

 

İmplant Diş Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Profesyonel bir şekilde AEG Dental Clinic olarak uyguladığımız implant diş tedavimizin faydaları oldukça fazladır. Tedavi süreci tamamlandıktan sonra dişlerde mükemmel bir görünüm elde edilir. Tamamen kendi gerçek dişiniz gibi görünüm sağlanır. Yeni dişlerinizle oldukça akıcı bir şekilde konuşmaya başlayabilirsiniz. Diş kökleriniz en sağlam şekilde elde edilir ve uzun yıllar boyunca dişlerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Yemek yemek artık sizin için daha kolay ve pratik bir işlem haline gelir.

Özgüveniniz yükselir ve hem konuşurken hem de gülerken daha içten ve utanmadan konuşabilir ve gülebilirsiniz. Ağız sağlığınızı tam anlamında yerinde olur. En dayanıklı diş yapılarından biri olduğu için uzun ömürlü bir şekilde kullanıma devam edilir. Mükemmel bir diş köküne sahip olur ve artık kökten diş kaybı yaşamazsınız. Gerçek dişlerin yerini tuttuğu gibi görünüm açısından da tamamen doğal görünüm sunar.

İmplant Diş Tedavisi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elbette tüm işlemlerde olduğu gibi implant diş tedavisi yaptırmadan önce de dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Elbette en önemli kısımlardan biri hijyendir. Ağız işlemden önce detaylı bir şekilde temizlenmelidir. Kemik yapısının işlem için uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sindirim sisteminde ve bağışıklık sisteminde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. İmplant tedavisine başlanmadan önce doğru bir planlama yapılmalıdır. Burada ise devreye AEG Dental Clinic  uzman diş  hekimlerimiz giriyor. Böylece planlama aşaması en sorunsuz şekilde geçiyor.

Mutlaka en kaliteli implantların tercih edildiği ve patentli ürünlerin kullanıldığı bir klinikten hizmet almak çok önemlidir. Tecrübeli hekim tercihi de kesinlikle atlanmamalıdır. AEG Dental Clinic olarak her zaman tüm diş ve diş eti hastalıklarında en kaliteli ve profesyonel tedavi yöntemlerimizi uyguluyoruz.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

İmplant diş tedavisi iki aşamadan oluşan bir tedavi yöntemidir. İlk aşamada cerrahi işlemler uygulanır ve ikinci aşamada ise üst yapı işlemleri uygulanır. Cerrahi aşamada tüm cerrahi işlemler sırasıyla yapılır.

Hastalar için gereken ölçümler ve tedavi prosedürü hazırlandıktan sonra gereken implant boy ve çapları hazırlanır. Yerleştirilmesi gereken implantların sayısı belirlenir ve hazır hale getirilir. İkinci aşamada ise artık implantlar planlanlanan bölgelere monte edilir. İhtiyaca göre kemik tozu ve membran uygulaması yapılır. Sıkılık ve tutunma oranları da düzenli olarak kontrol edilir.

İmplant Neden Tercih Edilmeli?

En sağlam en dayanıklı ve en uzun ömürlü diş tedavilerinden biri olduğu için tercih edilmelidir. Damaklarda boş kalan yerleri tamamen gerçekçi bir diş görüntüsüyle doldurmak için bu yöntem tercih edilmesi gereken bir yöntemdir. Hem uzun yıllar boyunca kullanımına devam edilen hem de proteze karşı yabancılık çekmeyeceğiniz bir işlemdir. Tamamen doğal görünen ve renk tonları ise oldukça beyaz olan diş uygulamasıdır.

Akıcı konuşmaya yardımcı olan, yemek yerken daha kolay yediren ve yaşam kalitesini çok daha uzun yıllar boyunca götürmenize olanak sağlayan bir işlemdir. Tüm avantajları göz önünde bulundurulduğunda diğer tedavi yöntemlerine oranla ön plana alınmalı ve tercih edilmelidir. Aynı zamanda tat alma duyusunu da güçlendirdiği için implant her zaman geçerliliği korumaya devam eder.

İmplant’ta Ağrı Veya Acı Olur Mu?

Tüm işlem aşamalarında lokal anestezi uygulaması yapıyoruz. Lokal anestezi bölgeyi etkisiz hale getirdiği için hiçbir şekilde ağrı ve acı meydana gelmez. Yaşam kalitesini oldukça arttıran ve ağız yapısını orijinal hale getiren bu işlem sonrasında da herhangi bir ağrı ve acı oluşmaz. İşlem öncesinde de işlem sonrasında da hastalarımızı en detaylı şekilde bilgilendirmeye devam ediyoruz.

İşlem esnasında ağrı ve acı olmadığı için hastalarımız çok daha konforlu bir şekilde koltuğa otururlar. Aynı zamanda işlem sonrasında da minimum altı aylık aralıklarla kontrollerimizi yapıyoruz. Böylece hastalarımız tüm süreçten memnun kalır.

İmplant Diş Tedavisi Fiyatları 2021

Diş tedavi yöntemleri arasında en pahalı olanlardan biri de implant uygulamasıdır. 2021 yılında da kullanılan malzemelerin orijinalliğine, implant takılacak olan sayıya göre fiyatlarda artış meydana gelebilir. Ancak ödenen her bir kuruşu kesinlikle hakeden bir işlemdir. 18 yaşını dolduran herkes için uygun olan implant diş tedavisi için uzman doktorlarla görüşmek ve kaliteli bir şekilde hizmet almak için AEG Dental Clinic olarak sizlerleyiz.