Porselen Kaplama Nedir?

AEG Dental Clinic olarak faaliyet göstermeye başladığımız günden bu yana porselen kaplama alanında da en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Dişler her zaman ön planda olan, düzenli olarak bakılması gereken alanlardır. Bakılmadığı takdirde dişlerde ciddi sorunlar meydana gelebilir. Lekelenme sorunları, çürük sorunları, iltihap sorunları, diş kökünde meydana gelen sorunlar, diş eti hastalıkları pek çok faktöre bağlı olarak meydana gelebilir. Bunları önlemek ve biran önce kötü görüntülerden kurtulmak için profesyonel bir şekilde tedavi olmak gerekiyor.

Diş kaybı yaşamamak, diş diziliminde meydana gelen bozukluğu önleyebilmek adına porselen kaplama işlemi en uygun işlemler arasında yer alıyor. Bu işlem, gerçek diş görüntüsü veren bir işlemdir. Gülüş tasarımı kapsamında yapılan bir işlem olup, altyapı üzerine seramikler yapılarak gerçek dişe benzer görüntü ortaya konulmaktadır. Bu işlem dişlerde preparasyon yapılır ve diş eti ile uyumu en uygun şekilde hazırlanır. Yapılan kaplamalar, dişlerin uzun ömürlü bir şekilde kullanılmasına olanak sağlar.

Porselen Kaplama Nasıl Yapılır?

AEG Dental Clinic olarak bu alanda en iyi şekilde tedavi yöntemlerini uygulamaya devam ediyoruz. Profesyonel ekibimizin yanı sıra kullandığımız malzemelerimizin kalitesi ve deneyimli uzman hekimlerimizle birlikte faaliyetlerimizi en iyi şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Bu işlem en pratik şekilde yapılan ve uzun yıllar boyunca kullanımına devam edilen yöntemlerimizden birisidir. Dişlerde çeşitli faktörlere bağlı olarak aşınmalar, çürümeler ve kırılmalar meydana gelebilir.

Yapılan işlem dişlere hiçbir şekilde zarar vermez ve aksine dişlerin daha uzun ömürlü bir şekilde kullanılmasına olanak sağlar. Dişler kaplama şeklinde kaplanır ve tıpkı gerçek diş gibi görünür. Porselen seramikler kullanılarak hazırlanan dişler, aşınan dişlerin üzerine kaplanır. Güçlü yapıştırıcılar kullanılarak kaplamalar kesilmiş dişlere yapıştırılır.

Porselen Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

Porselen kaplama, yalnız diş kayıplarında uygulanmaz ve bunun yanı sıra diş kayıplarının olmadığı ve daha çok diş aşınmalarının ve kırılmalarının olduğu durumlarda da uygulanır. Tamamen doğal bir görünüm sunan porselen kaplama dişlerde beyazlık da ön plandadır. Ömür boyu kullanımına devam edilen bu kaplama dişlerin kökleri hastanın kendi diş kökleridir. Bu nedenle çürüme, kırılma ya da benzeri durumlar işlemden sonra meydana gelmez. Kullanılan malzeme içeriği ise porselen ve seramik olarak tercih edilir. Full porselen şeklinde kaplanan dişlerde bakıma da her zaman özen göstermeye devam edilmelidir. Hiçbir yan etkisi ve zararı bulunmayan bir işlemdir.

Tercih edilen materyaller ve kaplamalar tamamen kaliteli ve orijinal materyallerdir. Köklerde kalan dişlerin de ömrünü uzatan bir uygulama olarak kabul edilir. Aynı zamanda estetik olarak da son derece göze hoş görünür. Dişlerde renk tonlaması uyumsuzluğu meydana geldiğinde, dişlerde aşınma meydana gediğinde, dişlerin arasındaki mesafelerde artış meydana geldiğinde bu uygulamaya başvurulur. Hastanın ağız ve damak yapısına bakıldıktan sonra işlem için uygun olup olmadığı kontrol edilir ve daha sonra aşamalara sırasıyla geçiş yapılır.

Porselen Kaplama Dişler İçin Çeşitler

Porselen lamina uygulanacak olan dişler için beş farklı çeşit yer alıyor. AEG Dental Clinic olarak bu alanda her zaman en iyi şekilde hizmet sunmaya devam ediyoruz. Geçici kuron uygulaması, abument haricinde implant üzerine porselen uygulaması, veneer kuron olarak adlandırılan şekilde uygulama, yaprak porselen uygulaması ve özellikle de metal desteksiz tam seramik kuron uygulaması çeşitler arasında yer alıyor. Kullanımları her açıdan uzun ömürlü ve sağlıklı olan bu işlemler için kesinlikle alanında uzman ve deneyimli doktorları tercih etmeniz gerekiyor. AEG Dental Clinic olarak uzman ve deneyimli doktorlarımızla sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Porselen Diş Kaplama Uygulama Aşamaları

Öncelikle porselen kaplama için hastalarımızın istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz. Daha sonra uygunluk durumunda dişlerden ölçü alıyoruz. Alınan ölçülere göre porselen laminelerimiz hazır hale geliyor. Güzel bir gülüş kazanmak için yapılan bu işlem sonucunda elde edilen başarı hastalarımızı son derece memnun ediyor.

İşlemden önce, sonrasına ait üç boyutlu dijital görüntüleme ile hastalarımıza sonuçları gösteriyor ve sonrasında işlem aşamalarına geçiş yapıyoruz. Oldukça önemli aşamaları bulunan bir işlemdir. Tamamen doğal ve beyaz bir görünüm elde etmek amacı ile yapılır.

Porselen Kaplama Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Porselen ve seramik kullanılarak uygulanan kaplamaların ömrü minimum 15 yıldır. Oldukça dayanıklı olarak uygulanan bu kaplamalar sonucunda dişlerinizi uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Oldukça sık ve oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmekte olan bu kaplama tedavisi, dişlerin kayıp yaşamaması adına da verimli bir yöntemdir.

Hem dişlerde doğal ve gerçekçi bir görünüm sağlar hem de son derece verimli ve başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlar. Estetik kaygı taşıyan tüm hastalarımız bu işlemden faydalanabilirler. AEG Dental Clinic olarak her zaman hastalarımızın yanında olmaya devam ediyoruz.

Porselen Kaplama Dişlerin Avantajları Nelerdir?

Diş ve diş eti hastalıklarından kurtulmak herkes için son derece önemlidir. Güzel bir gülüşe sahip olmak ve elbette akıcı konuşmak herkesin hayalidir. Porselen kaplama devreye girdiği zaman tam olarak birçok hayale kavuşmak mümkündür. Hem güzel bir şekilde gülmeye hem de akıcı bir şekilde konuşmaya başlayabilirsiniz.

Tedavi süreci birçok işleme oranla daha kısa süren bir işlemdir. Maliyeti oldukça düşüktür ve gerçekçi, doğal bir görünüm sunar. Aynı zamanda yemek yeme bu dişler sayesinde daha kolay hale gelir. Uzun yıllar boyunca kullanılmaya devam eder. Estetik kaygıları ortadan kaldırır. Hem kişisel olarak hem de toplumsal olarak elde edilen bir güzelliği yansıtır. Bu yüzden çok sık olarak yaptığımız işlemler arasında yer alır.

Porselen Kaplama Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Porselen ve seramik kullanılarak uygulanan kaplamaların ömrü minimum 15 yıldır. Oldukça dayanıklı olarak uygulanan bu kaplamalar sonucunda dişlerinizi uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Oldukça sık ve oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmekte olan bu kaplama tedavisi, dişlerin kayıp yaşamaması adına da verimli bir yöntemdir.

Hem dişlerde doğal ve gerçekçi bir görünüm sağlar hem de son derece verimli ve başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlar. Estetik kaygı taşıyan tüm hastalarımız bu işlemden faydalanabilirler. AEG Dental Clinic olarak her zaman hastalarımızın yanında olmaya devam ediyoruz.

 

Porselen Kaplama Dişler Kimlere Uygulanır?

En çok merak edilen konulardan biri de porselen uygulamasının kimler için uygun olduğudur. Aslında 18 yaşını dolduran herkes için uygulanması uygun bir işlemdir. Ancak estetik açısından ve sağlık açısından bakıldığında ise çarpık dişleri olanlara, dişlerin arasında fazla mesafe bulunanlara, estetik kaygı taşıyanlara ve dişlerinde belirgin ölçüde kırık bulunanlara uygulanır. Tamamen estetik güzellik, sağlıklı bir ağız yapısı için uygulanır.

Zirkonyum Kaplama Dişler İle Porselen Kaplama Dişler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Aralarındaki en büyük farklardan biri zirkonyum ve porselen kaplama malzemeleridir. Zirkonyum kaplamalarda metal kullanımına yer verilir. Porselen olanlarda ise seramik ve porselen maddeler kullanılır. Porselen olan kaplamaları zirkonyuma oranla daha estetik ve daha dirençli olduğu bilinir.

Porselen Diş Fiyatları 2021 Ne Kadar?

2021 yılında da diş fiyatları her zamanki gibi damga vurmaya devam ediyor. Kişinin durumuna göre fiyatlarda farklılıkların olması muhtemeldir. Hastalığın durumu fiyat üzerinde etkilidir. Diş kaybı yaşamamak ve diş köklerini sağlam bir şekilde kullanmaya devam etmek adına sizler de porselen kaplama yaptırmayı tercih edebilir ve AEG Dental Clinic bünyemizden hizmet alabilirsiniz.